GÓRALBIKE
Zapytaj o rezerwację

Zadzwoń: +48882016232

Trasy rowerowe Szczawnica


Poszczególne trasy rowerowe w Szczawnicy wymagają wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Jeśli wybierzesz którąś z łagodnych tras, możesz zdecydować się na niemal dowolny sprzęt. W niektórych przypadkach wystarczy zwykły rower miejski. Na części z tych tras sprawdzą się również rowery elektryczne. Są one dostępne oczywiście właśnie u nas. Oferujemy dwukołowce mechaniczne, jednak działamy również jako wypożyczalnia rowerów elektrycznych w Szczawnicy. Znajdziesz zatem u nas rower odpowiedni na każdą trasę. 

Specyfikacja pojazdów na trasy rowerowe w Szczawnicy

Pamiętaj, że średnio trudna trasa rowerowa w Szczawnicy będzie już wymagała wykorzystania bardziej zaawansowanego sprzętu. Tutaj sprawdzą się rowery:

  • crossowe,
  • trekkingowe,
  • górskie.

Modele crossowe to rowery zasadniczo przeznaczone do jazdy po asfalcie. Mają dosyć cienkie opony i trudno pokonuje się nimi nierówności, których wiele jest w górskich miejscowościach, takich jak Szczawnica. Trasa rowerowa na poziomie średnio trudnym zwykle może być pokonana przez rower crossowy, jednak niektóre szlaki z tej grup są zbyt wymagające. Wtedy należy sięgnąć po rower trekkingowy, który stanowi niejako punkt pośredni między rowerem crossowym a górskim. Oczywiście zawsze możesz też od razu zdecydować się na rower górski. Pamiętaj jednak, że pokonywanie asfaltowych, równych odcinków tras rowerowych w Szczawnicy będzie na nich mało komfortowe.

Najlepsze szlaki rowerowe w Szczawnicy i pomoc w wyborze dwukołowca

Jeśli nie znasz okolicy, możesz mieć kłopot z wyborem optymalnych dla Ciebie tras rowerowych. Nie wiesz, która droga rowerowa w Szczawnicy będzie dostosowana do Twoich możliwości i upodobań? Przedstaw nam swoje możliwości i preferencje, a my podpowiemy Ci, którą drogę obrać. Wskażemy również odpowiednie rowery elektryczne lub mechaniczne. Jako wypożyczalnia rowerów ze Szczawnicy mamy doświadczenie w wynajmie rowerów tradycyjnych oraz elektrycznych. Znajdziesz u nas również hulajnogi elektryczne. Ponadto doskonale znamy okolicę, dlatego wiemy, kiedy warto postawić na rower elektryczny, a kiedy lepiej sięgnąć po model trekkingowy lub górski. Wszystkie znajdziesz w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z cenami naszej wypożyczalni rowerów w Szczawnicy.

Ważne informacje

Warto pamiętać, że poruszając w okolicach Pienin, a w szczególności Szczawnicy i Sromowiec jesteśmy blisko Słowacji i należy mieć przy sobie dowód osobisty na wypadek przekroczenia granicy. Warto też wiedzieć, że na terenie Słowacji obowiązuje nakaz poruszania się rowerami w kaskach. Wybierając się na wycieczkę rowerową, pamiętajmy o podstawowym zestawie narzędzi: imbusy, pompka, dętka. Klienci GÓRALBIKE na życzenie otrzymują taki zestaw, a ponadto w każdej chwili mogą skorzystać z pomocy serwisowej w punktach wypożyczalni w Szczawnicy, Krościenku oraz Sromowcach Niżnych. Dobrze jest też posiadać podstawową apteczkę oraz zapisać w telefonie nr. tel. alarmowego GOPR 601 100 300 obowiązujący w Polsce. Trasy podzielone są na trzy główne grupy. Pierwsza grupa, czyli trasy łatwe są to trasy, z którymi poradzi sobie każdy nawet niedoświadczony amator pedałowania. Trasy średniotrudne to trasy, które są długie bądź trzeba pokonać dużą wysokość. Osoby niewprawione z pewnością odczują następnego dnia zmęczenie mięśniowe. Nie wymagają one jednak specjalnych umiejętności technicznych. Inaczej tyczy się sprawa tras trudnych, gdzie niejednokrotnie rower na zjazdach będzie podskakiwał, a na podjazdach trzeba będzie stale monitorować pracę serca, nie mówiąc o wypracowanej technice. Wybierz kategorie i poznaj nasze propozycje tras rowerowych.